194. Недељна хроника за Радио Фрушка гора, за 03.01.2017.
од Гласа Крајине у Војводини за Емисију Завичај
У МАГЛАМА ПОЛИТИЧКЕ ПРОПАГАНДЕ
Желимо добро вече поштованим слушаоцима Радија Фрушка гора. Ово је наша 194. Недељна хроника од Гласа Крајине у Војводини за емисију Завичај.
У данима на смени 2016. и Нове 2017. године у Србији је, као што је то уобичајено, доминирала политичка пропаганда пласирана преко масмедија. Српски владари су убеђивали свој народ како је привредни раст од око два и по одсто највећи, чак од 1990. године. Наравно, нису рекли да смо тада били средње развијена, а да смо сада најсиромашнија европска држава. Од ондашње је остала само трећина индустрије, која је основни генератор привредног и друштвеног просперитета. Медији су у новогодишњим данима саопштили да је Финска одлучила да својим незапосленим грађанима месечно даје 560 евра. Дотле је у Србији социјална помоћ око сто евра, а запослени на најтежим, готово робовским пословима, примају месечно две до три стотине евра. Такво је стање у сфери друштвеног стандарда, који су новинари упоредили са Швајцарском. Тамо је њихов грађанин 80 пута богатији од српскога сиромаха. Ето како изгледа то самохвалисање, саморекламерство и политички маркетинг са поређењем са европским окружењем
Онима који мисле својом главом и разумеју стање ствари ове магле политичке пропаганде повећале су ионако суморно осећање. Поготово кад су водећи олигарси саопштавали како се без њих не може. То је значило да се ближе председнички, а вероватно и четврти парламентарни избори у пет година, и да за незамењиве треба да опет гласају они са поданичко робовским менталитетом.
Није прошло ни без похвала на сопствени рачун како се тобоже брине о прогнаним Крајишницима из Републике Српске Крајине. Овде у Новом Саду њих десетак је добило по двеста триста кила шљунка и другог грађевинског материјала да поправе трошне сеоске куће у које су их сместили. Отераше наше избеглице у села која одумиру и хвале се како су решили њихов проблем. Од почетка те страшне крајишке голготе прошло је четврт века. Већина је и даље у беди и сиромаштву, али то никога не тангира?!
Милан Ливада
Нема коментара:
Постави коментар